TJK AT YARIŞI TAHMİNİ YAPILIRKEN BİLİNMESİ GEREKENLER

TJK at yarışı çalışması ve altılı ganyan tahmini yapılırken safkanların form durumunu; en basit olarak son yarışlarındaki performansından, galop ve idman durumundan anlayabiliriz. Bu konuda da sağlıklı karar vermek için tecrübe kazanmamız gereklidir. Her at galoplarında iyi derece gerçekleştirmez ama yarışlarında çok farklı koşabilir. Bazı at sahipleri ve antrenörler atının galoplarında iyi derece gerçekleştirerek deşifre olmasını istemeyebilirler.

Ayrıca safkanın karakteristik özelliklerinden dolayı da idmanlarında kötü dereceler çıkarabilir. Birde bunun tam tersi galop şampiyonları vardır. Galoplarında sürekli iyi derece sergilerler, ancak bunu yarışlarına yansıtamazlar. Burada diğer faktörler devreye girmektedir. Atın formu iyidir, ancak başka nedenlerle at yarışlarında kötü sonuçlar almaktadır. Yarışlarına ara vermiş olan atların galopları iyi olsa bile form tutabilmeleri için genellikle bir kaç yarış koşmaları gerekir. Hazırlıkları çok iyi olduğunda dinçlik yarışı yapan ara vermiş atlarda bulunmaktadır. Yeterli seviyeye gelip gelmediklerini yine yarışlarından ve galoplarından anlayabiliriz.

At yarışını tabela içinde tamamlamış ve sonrasında iyi galoplar sergilemeye başlamışsa form tuttuğunu ve yeterli seviyeye geldiğini anlayabiliriz. Yalnız direk yarışın sonucuna bakmak da doğru değildir. Başka etkenlerden ötürü kötü sonuç almış, yarış içinde startta kalma, kapanma, faul yapılması gibi aksilikler olmuş olabilir. Bu konuda yanılgıya düşmemek için TJK web sitesinden atın geçmiş yarışlarını izlememiz şarttır ve gördüğümüzü de analiz edebilmemiz, doğru değerlendirebilmemiz gerekmektedir. Tecrübe kazandıkça izlediğimiz at yarışlarını çok daha iyi değerlendirmeye başlarız.

Yani bu makaleyi okuyan kişi hemen dört dörtlük tahmin yapmaya başlayamaz. Daha bir çok faktör bulunmaktadır ve bunları uygulayarak tecrübe kazandıkça başarı oranı da artacaktır. Bu faktörlerin doğru bilinmesi ve uygulanması at yarışı tahmininde kısa süre sonra daha doğru kararlar verilmesini ve başarının artmasını tetikleyecektir. At yarışı tahmini dünyanın en zor işlerinden biridir. Ancak doğru değerlendirme ve sağlıklı kararlar alınarak zaman içinde %80 başarı sağlanabilir. Geriye kalan %20’de tahmin edebileceğiniz gibi şans faktörüdür.

Tags: , , , ,

Comments are closed.